Demo

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Turystyka kajakowa to jedna z wielu ciekawych propozycji jakie czekają na chętnych do aktywnego wypoczynku turystów, którzy odwiedzają Województwo Pomorskie i Ziemię Słupską. Coraz popularniejsza forma takiego spędzania wolnego czasu zachęca do poznawania uroków naszego pięknego regionu.

Przygotowaliśmy więc dla Państwa najciekawsze naszym zdaniem trasy kajakowe, które znajdują się w bliskim położeniu Ustki, dzięki czemu będąc na wypoczynku w naszym mieście, będziecie mogli Państwo poznać i aktywnie i miło spędzić czas na wodzie. 

Do najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych rzek należy zaliczyć rz. Słupię, Wieprzę i Łupawę. Rzeki te podzielone są na odcinki, ze względu na trudność ich pokonania czy też długość i czas pokonania danego odcinka. Wprawdzie górne odcinki tych mogą sprawić mniej doświadczonym kajakarzom trochę trudności, to ich dolne odcinki uchodzące bezpośrednio do Morza Bałtyckiego są do pokonania dla każdego kajakarza.

 

Rzeki przymorskie można pokonywać, poznając piękno naszej nadmorskiej przyrody na kilka sposobów, wybierając spływy jednodniowe, dwu – lub kilkudniowe wędrówki. Mniej doświadczonym kajakarzom polecamy jednak opiekę wykwalifikowanych firm. Firmy organizujące spływy kajakowe proponują dużą paletę usług. Od zwykłego przewiezienia kajaków na miejsce startu spływu, a potem odebranie ich z mety, aż do kompleksowego zorganizowania imprezy ze spływem pod okiem doświadczonych przewodników z uprawnieniami i ogniskiem z kiełbaskami na końcu. Proponujemy Państwu sprawdzoną firmę do obsługi spływu: www.na-kajakach.pl