Demo

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Wieprza ma swój początek w powiecie bytowskimi wypływa z jeziora Kołoleż w okolicach Głdowa, a uchodzi do Morza Bałtyckiego w miejscowości Darłówko. Jej długość wynosi 140,3 km, gdzie szlak kajakowy to ok. 100 km.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Rzeka na Pomorzu. Uchodzi do Bałtyku w miejscowości Rowy.

Źródła Łupawy znajdują się na pojezierzach Pomorza Zachodniego, wśród wysokich wzgórz. Swój początek ma niedaleko jeziora Jasień koło Bytowa. Łączna długość rzeki wynosi ok. 100 km. Długość szlaku kajakowego wynosi 94 km.

 

 

Jeżeli kajakowanie nie jest Ci obce, byłeś już kiedyś na spływie i wiesz " co, z czym i do czego", to Łupawa jest właśnie dla Ciebie. Tu nie ma miejsca na nudę. Szybki nurt, liczne bystrza, zwałki, progi - jesteś na Łupawie!

 

Łupawa jest niezwykle urozmaiconą rzeką i uważana jest za jedną z trudniejszych tras kajakowych. Uciążliwość spływu jest duża - oprócz wielu zwałek, bystrzy, kamieni zwiększają ją liczne budowle hydrotechniczne, które można pokonać tylko przenosząc kajak brzegiem. W górnym biegu przypomina miejscami górskie rzeki z południa Polski, szybkie, pełne bystrz, kamieni i zatorów ze zwalonych drzew. W dolnym i środkowym biegu charakter rzeki zmienia się na zdecydowanie nizinny, za to z mnóstwem sztucznych przeszkód, zapór i jazów.

nakajakach021

Proponowane odcinki

Jasień - Kozin 14 km

Kozin Łupawa 19 km

Łupawa - Łebień 14 km

Łebień - Damno 10 km

Damno - Żelkowo 16 km

Żelkowo - Smołdzino 12 km