Demo

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

boskie-cygara-sterowce-z-jezierzyc

Bogato ilustrowany przewodnik, ukazujący historię bazy sterowców cesarskiej marynarki wojennej Niemiec w Jezierzycach koło Słupska oraz pozostałości, które zachowały się po niej w terenie.

Wynalezienie sterowców było początkiem nowej ery w podboju przestrzeni powietrznej. "Latające cygara", jak je nazywano, miały też zrewolucjonizować działania wojenne. Na początku I wojny światowej Niemcy stworzyły ogromną flotę sterowców, która wymagała zbudowania sieci baz z gigantycznymi hangarami. Jedno z takich miejsc powstało w Jezierzycach pod Słupskiem. Autor przedstawia historię tej bazy, jej losy podczas I wojny światowej i po jej zakończeniu. W katalogu sterowców opisano wszystkie 19 statków, które przewinęły się przez bazę. Ciekawe archiwalne zdjęcia, szczegółowe rysunki oraz opisy techniczne pomogą zrozumieć każdemu czytelnikowi specyfikę podróży sterowcem. Przewodnik opisuje pozostałości bazy w Jezierzycach i inne ciekawe miejsca związane z historią sterowców, oraz prezentuje trasę rowerową szlakiem "boskich cygar" z Jezierzyc. Wszystkie istotne punkty oznaczono współrzędnymi GPS. Książka do nabycia tutaj.

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

wehikul

Pierwszy, pilotażowy numer lokalnego usteckiego magazynu, a w nim m.in: 'Historia: zatrzymane w czasie, czyli z archiwum FOTO-Bieszczada', 'Zapomniany Honorowy Obywatel Ustki - Eugeniusz Kwiatkowski', 'Przeszłość i przyszłość Ustki, czyli Jan Olech i Jacek Graczyk'. Do nabycia w kioskach i salonach z prasą.